HİZMETLERİMİZ

Vajinal Estetik

Diğer adıyla vajinoplasti olarak bilinen genital estetik ameliyatı, multipar (birden çok doğum yapan) kadınlarda sıklıkla yapılır.

Lobioplasti

Genelde doğuştan gelen veya ergenlik çağı ile büyüyen, sarkan ve düzensizleşen “labium minor” denilen iç dudaklar, estetik olarak kötü görünmekle beraber özellikle otururken rahatsız edici bir form almaktadır. Bazen “labial asimetri” dediğimiz dudak kısmının biri diğerine göre daha uzun veya farklı yapıda olabilmektedir. Bu durumların cerrahi olarak düzeltilmesi ameliyatına Labioplasti denir. Amacı labia minör (iç dudak) boyutunu küçültmek, fazlalık olarak kabul edilenleri ortadan kaldırmaktır. Bazı kadınlarda iç dudakların aşırı boyutu, penetrasyon sırasında iç dudakların vajinaya girmesini kolaylaştırarak ağrılı cinsel ilişkiye neden olur. Ayrıca uygulanan bu genital estetik türü hijyeni kolaylaştırır ve çok dar pantolon kullanımına izin vererek folikülit riskini azaltır.

Klitoroplasti

Klitoral başın aşırı çıkıntı yaptığı durumlarda boyutunu küçültmekle ilgilidir.  Klitoris, kadınlarda sinirsel uyarının en yoğun hissedildiği bölgelerden biridir. Klitoral hudoplasti uygulamasında klitorisin üzerini örten kılıf benzeri yapının küçültülmesini sağlar. Bu işlem ile cinsel ilişki sırasında klitorisin daha fazla uyarılması ve böylece kadının daha fazla zevk alması sağlanabilir.  Klitoroplasti, klitoris (kadın cinsel organının küçük, görünür kısmı) üzerinde yapılan bir işlemdir. Bu prosedür nadirdir ve cerrahla birçok görüşmeden sonra gerçekleştirilir. Yetişkinler, gençler ve küçük çocuklar üzerinde yapılabilir. Konjenital adrenal hiperplazisi, kadın yalancı hermafroditizmi veya belirsiz cinsel organı olan bir hastaya klitoroplasti yapılabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı (Vajinoplasti)

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişleyebilmektedir. Diğer adıyla vajinoplasti olarak bilinen bu genital estetik ameliyatı, multipar (birden çok doğum yapan) kadınlarda sıklıkla yapılır. Vajinal kanal, kasların birleştirilmesi, kas tonusunun, elastikiyetinin ve vajinanın kontrolünün geri kazanılmasıyla daraltılır ve bunun sonucunda cinsel ilişki sırasında memnuniyet artar.

Kızlık Zarı Onarım (Hymenoplasti)

Amacı , belirli kültürler ve dinler tarafından evlilik için gerekli olan bekaret fizyonomisini geri kazanmak için kızlık zarı dikimi yapılarak yeniden yapılandırmaktır.

eraybalcan-logo-beyaz

Sağlıklı Gebelikten Doğuma, Yanınızda Olan Profesyonel Destek!