HİZMETLERİMİZ

Doğum Çantası Hazırlama

Anne adayının doğum için hastaneye giderken yanına alacaklarını, gebeliğin 7. ayında tamamlamış olması tercih edilir.

DOĞUM GENEL BİLGİLER

Annenin rahim ağzı tam olarak açıldıktan sonra ıkınması ile bebeğini aşağıya doğru itmesi ve bebeğini hazneden doğurması eylemidir.

TRİMESTERLER

İlk üç aylık dönem; bebeğin organ gelişiminin başladığı ve tamamlandığı, anne adayının gebeliğe uyum sağladığı dönemdir.

Doğum Çantası Hazırlama​

Anne adayının doğum için hastaneye giderken yanına alacaklarını, gebeliğin 7. ayında tamamlamış olması tercih edilir

Annenin Doğum Çantası

Önden düğmeli gecelik, sabahlık, pijama, iç çamaşırı (çok sayıda), emzirme sütyeni, hırka veya şal, çorap, yeteri kadar hijyenik ped, altı kaymayan terlik, sabun, diş fırçası ve macunu, peçete, kolonya, tarak, küçük yastık bulunmalıdır. Şampuan, vücut losyonu, el havlusu, banyo havlusu ve küçük el aynası bulundurulabilir.

Bebeğin Doğum Çantası

Yenidoğan bebek bezi, zıbın, uzun kollu tulum veya pijama takımı, çorap, başlık, mevsime uygun yelek veya hırka, bebek battaniyesi, bebek mendili (bol miktarda), kirli çamaşır torbası bulunmalıdır. Bebek şampuanı, yumuşak havlu, bebek önlüğü, burun temizleme aspiratörü ve bebe yağı bulundurulabilir.

 Ayrıca gebe, gebelik süresince yapılan tetkiklerin sonuçlarını, hekimin ve hastanenin iletişim numaralarını doğuma giderken yanına almalıdı

eraybalcan-logo-beyaz

Sağlıklı Gebelikten Doğuma, Yanınızda Olan Profesyonel Destek!