HİZMETLERİMİZ

Nabothi Kistleri

Rahim ağzı ile vajina arasındaki servikal kanalda ortaya çıkan Nabothi kistleri, ‘’Rahim ağzı kistleri’’ ya da ‘’Naboti’’ kistleri olarak da bilinmektedir.

MYOM

Rahimde görülen anormal düz kas çoğalması olan myomlar rahmin en sık görülen iyi huylu tümörüdür.

TRİKOMONAS VAJİNİTİ

Trichomoniasis ya da Trikomonas, bir parazitin neden olduğu ve cinsel yolla bulaşan yaygın bir enfeksiyondur.

Nabothi Kistleri

Rahim ağzı ile vajina arasındaki servikal kanalda ortaya çıkan Nabothi kistleri, ‘’Rahim ağzı kistleri’’ ya da ‘’Naboti’’ kistleri olarak da bilinmektedir. Servikal kanal üzerinde yer alan Nabothi bezleri, her kadında bulunan ve rahim içerisine sıvı salgılayan bezlerdir. Nabothi bezlerinde zaman zaman enfeksiyon hastalıkları, cinsel travma ve koterizasyon işlemleri gibi durumlar nedeniyle tıkanmalar yaşanır. Tıkanan bezlerin içinde kalan sıvılar, doku üzerinde genellikle küçük boylu kistler şeklinde ortaya çıkar. Nabothi kistleri çoğu zaman ağrı, acı gibi belirtilere neden olmadığı için hastalar tarafından fark edilmez. Genellikle doktor tarafından rutin jinekolojik muayene sırasında görülür.

Nabothi kistlerinin tedavisi;
Normal muayene bulgusu olarak kabul edildiklerinden genelde tedavi gerekmez. Şart olmamakla birlikte yakma ya da dondurma tedavisi uygulanmasının bir zararı yoktur.

eraybalcan-logo-beyaz

Sağlıklı Gebelikten Doğuma, Yanınızda Olan Profesyonel Destek!